Gminne działki za drogie

GMINA OBORNIKI. Gmina usiłuje sprzedać działki budowlane w Kowanówku, Żernikach i Dąbrówce Leśnej. Nie ma jednak żadnego zainteresowania ich kupnem. Nawet w Obornikach, np. przy ulicy Bielawskiej, pomimo szóstego przetargu nie ma żadnego zainteresowania kupnem uzbrojonej działki. 

Średnia cena gruntu to kwota ok. 95 zł za metr kwadratowy. Burmistrz zaproponował, aby obniżyć ceny o 20% i nadal próbować je sprzedać. Radni poszli jeszcze dalej proponując obniżkę cen działek o połowę. Mają nadzieję na to, że taka obniżka sprowokuje potencjalnych klientów do ostrego targowania się i ostatecznie podniesie ceny zakupu. 
Można mieć jednak spore wątpliwości, bo ceny działek proponowanych przez rolników są o połowę niższe i nie ma przetargów, ale negocjacje jeszcze te ceny obniżające. Gmina mając tak silną konkurencję przegrywa, a to źle wpływa na spodziewane przez nią dochody.
Wyjściem byłaby wyprzedaż gruntów za grosze, albo przeczekanie aż tanie działki zostaną sprzedane i znów ceny poszybują w górę. 

Podobne artykuły