PiS w Obornikach ma nowy zarząd

OBORNIKI. W murach starostwa powiatowego odbyła się konferencja prasowa zarządu Prawa i Sprawiedliwości w Obornikach, w której wziął udział poseł Maks Kraczkowski. Głównym tematem spotkania z dziennikarzami była informacja dotycząca powołania nowych władz obornickiego PiS i plany nowego zarządu na najbliższe tygodnie. 

Prowadzący konferencję, nowy przewodniczący PiS w Obornikach Michał Zieliński poinformował, że 24 sierpnia bieżącego roku odbyło się zebranie wyborcze, na którym został jednogłośnie wybrany nowy zarząd partii w składzie: Michał Zieliński – przewodniczący, Sławomir Nowak – wiceprzewodniczący, Wiesław Garbarz – sekretarz, Anna Dziarmaga, Andrzej Okpisz, Leszek Dąbrowski oraz Ryszard Wołoszyn – członkowie zarządu
Po prezentacji nowych władz lokalnego komitetu PiS, Michał Zieliński przedstawił informację dotyczącą planów na najbliższą przyszłość, która dotyczyła podjęcia działań dotyczących doprowadzenia do uchwalenia przez radę miejską w Obornikach zgłoszonej już rok temu przez OKS obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, umożliwiającej oborniczanom zgłaszanie do rady miejskiej własnych projektów uchwał. Dotyczyła też poparcia dla idei obornickiego budżetu obywatelskiego, przy jednoczesnym krytycznym nastawieniu do obecnych rozwiązań zaproponowanych przez burmistrza Obornik Tomasza Szramę oraz zgłoszenia przez PiS własnego projektu dotyczącego zasad i procedur zgodnie, z którymi budżet obywatelski powinien funkcjonować w kolejnych latach. – Nowe propozycje dotyczące budżetu obywatelskiego będą przede wszystkim w zdecydowany sposób wpływać na przejrzystość wyboru poddawanych pod głosowanie inwestycji, tak by w pełni można nazwać taki budżet obywatelskim – stwierdził Zieliński.
Poseł Maks Kraczkowski nawiązał do pogarszającej się sytuacji na polskiej wsi, którą w licznych rozmowach zgłaszają rolnicy, uskarżający się na bardzo niskiej ceny skupu m.in. zboża.
Na pytanie o to, czy Prawo i Sprawiedliwość wystawi w przyszłorocznych wyborach swojego kandydata na burmistrza Obornik, Kraczkowski odpowiedział: w gronie członków i sympatyków PiS w Obornikach są osoby, które są przygotowane zarówno merytorycznie jak i posiadają kwalifikacje moralne, aby ten urząd sprawować. Ostateczną decyzję w tej sprawie pozostawił poseł jednak nowemu obornickiemu zarządowi PiS.

Podobne artykuły