Kontroler nie zna litości, ale można się odwołać

GMINY OBORNIKI I ROGOŹNO. Z początkiem września dzieci i młodzież wrócili do szkół. Dla wielu z nich wiąże się to z dojazdami, często gminną komunikacją. Młodzi pasażerowie uprawnieni są do zakupu biletu ulgowego, lecz muszą pamiętać aby zabierać ze sobą aktualną legitymację. Często jednak zdarza się tak, iż kupują bilet ulgowy, a podczas kontroli, okazuje się, że legitymacja przy sobie nie mają. Kontroler wystawi w takim przypadku mandat i żadne zapewniana w stylu „zapomniałem” nic nie dadzą a w skrajnych przypadkach zostanie wezwana policja.

Jednak ciągle nic straconego. Po otrzymaniu mandatu mamy siedem dni na to, aby poinformować firmę przewozową i kontrolującą, że pasażer jest uprawnieni do korzystania z przejazdów ulgowych. W tym celu trzeba zeskanować blankiet opłaty dodatkowej oraz ważną legitymację i przesłać pod adres odwolania@transkontrol.pl. Potem warto zadzwonić do firmy Trans Kontrol 61/ 65 62 115 i sprawdzić czy mail z załączonymi skanami został odebrany. Konieczne jest też zapłacenie opłaty manipulacyjnej w wysokości 8 zł na numer konta podany na odwrocie blankietu. 
Zabiegów jest kilka ale można zaoszczędzić dzięki nim konieczności zapłacenia pełnej opłaty dodatkowej, która zazwyczaj wynosi 80 zł. Warto o tym pamiętać, bo firma kontrolująca nie zna litości i dziecko czy nie dziecko sypie mandatami nawet wtedy, gdy jest pewność, że uczeń jest uczniem. 
 

Podobne artykuły