Kolejny pieszy zginął pod kołami samochodu

OBORNIKI, DĄBRÓWKA LEŚNA. Około północy z niedzieli na poniedziałek zginął pracujący w Obornikach 24-letni mieszkaniec Ukrainy Wasyl H. 

Mężczyzna wracał do swojego mieszkania w Dąbrówce Leśnej, gdy został potrącony przez dwa samochody, oba marki Volkswagen Passat. Ukrainiec szedł poboczem drogi pomiędzy Obornikami i Dąbrówką Leśną. Był akurat w pobliżu zjazdu do nadleśnictwa, kiedy samochód Volswagen Passat jadący w stronę Czarnkowa, uderzył w niego. Wskutek uderzenia mężczyzna przeleciał na przeciwległy pas ruchu, gdzie został uderzony przez kolejny samochód, również marki Volkswagen Passat. 
Samochodami kierowali młodzi mężczyźni, obaj w wieku 21 lat.  Jeden pochodził z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, drugi ze śremskiego. Na miejsce zdarzenia przyjechała jednostka śledcza policji w Obornikach, karetka pogotowia i prokurator. 
Mężczyzna zmarł na miejscu, a jego ciało było w tak złym stanie, że ustalenie jego tożsamości zajęło śledczym następną dobę. Jak się okazało mężczyzna pracował w Obornikach od dłuższego czasu, w firmie przy ul. Polnej. Policja i prokuratura na razie nie są w stanie jednoznacznie określić przyczyn wypadku, trwa w tej sprawie intensywne śledztwo.
 

Podobne artykuły