PGKiM czy poznański Remondis?

GMINA OBORNIKI. Już niebawem poznamy zwycięzcę przetargu na wywóz śmieci z gminy Oborniki. Oprócz spółki PGKiM startuje w nim Remondis – Sanitech lider rynku usług komunalnych w Poznaniu i w Wielkopolsce. 

Przeciwnik lokalnego obornickiego PGKiM jest potężną firmą i dość powiedzieć, że świadczy ona już usługi dla ponad 30 milionów mieszkańców w 35 krajach świata. Dysponuje siecią 500 własnych instalacji, zatrudnia 22.600 pracowników. Rocznie Remondis zbiera, przetwarza i sprzedaje w przybliżeniu 25 milionów ton surowców. Czy uda się ją pokonać? Warto trzymać za to kciuki, bo klęska PGKiM to możliwa utrata miejsc pracy. 
Tymczasem, gdy gmina Oborniki boryka się z niewiadomą oraz wysokimi kosztami podatku śmieciowego, wygrały już takie gminy jak Rogoźno, Ryczywół, a zwłaszcza Połajewo, gdzie za wywóz śmieci płaci się jedynie 5 złotych od głowy a nie 12 jak w Obornikach. Czy się to opłaca zwycięzcy przetargu. A kogo to obchodzi – odpowiadają specjaliści. Firma przystępująca do przetargu robi to dobrowolnie i po analizie kosztów. Jeżeli dołoży do interesu, to już jej problem, a nie mieszkańców danej gminy.
 

Podobne artykuły