Mieszkańcy sami zdecydują o pierwszeństwie inwestycji

GMINA OBORNIKI. Budżet obywatelski już niebawem trafi pod głosowanie oborniczan. Propozycje pojawią się na stronie urzędu miejskiego, a w wydawanym przez gminę miesięczniku będzie kupon, za pomocą którego będzie można wybrać inwestycję, która powinna być sfinansowana z owego budżetu w pierwszym rzędzie. 

Tu trzeba przyznać, że obywatele nie zasypali urzędu propozycjami. Przykrym zaskoczeniem jest również to, że spośród 21 osobowej rady miejskiej jedynie radna Renata Małyszek złożyła projekt do budżetu obywatelskiego wskazując na potrzebę budowy we wsi Kiszewo wielofunkcyjnego boiska. Reszta radnych albo uważa, że w ich okręgach wyborczych już niczego nie potrzeba, albo w ogóle nie zainteresowała się potrzebami mieszkańców. Ci ostatni najaktywniej zgłaszali propozycje do budżetu ze wsi Ocieszyn i Uścikowo.
Wśród wszystkich propozycji można wyliczyć: dokończenie remontu Rynku. Budowę drogi pieszo rowerowej od Czarnkowskiej przez Rudki do Kowanówka oraz budowę podobnej ścieżki po torach wronieckich od Słonaw do Stobnicy. Monitoring Osiedla Leśnego. Budowę placu zabaw w na osiedlu Bielawy. Nowe przystanki we wsiach Ocieszyn i Uścikowo czy naprawa chodników oraz nawierzchni ulic Dobrzyckiego i Droga Leśna.
To która z wymienionych i pozostałych propozycji zostanie zrealizowana jako pierwsza, nie będzie tym razem zależeć od władz, ale od samych mieszkańców gminy Oborniki.  

Podobne artykuły