Chudecki zwyciężył w Międzyzdrojach

MIĘDZYZDROJE, OBORNIKI. 18 sierpnia w Międzyzdrojach na  Seaside Boxing Show swój kolejny pojedynek na ringach zawodowych stoczył mieszkaniec gminy Oborniki Michał Chudecki (6-0-1, 3 KO). Jego rywalem był Węgier Andreas Varga (10-6-2, 3 KO), a walkę zakontraktowano na sześć rund. 

Michał przygotowywał się do tego pojedynku pod okiem Piotra Wilczewskiego w Dzierżoniowie, gdzie swój ośrodek ma Global Boxing. Niedzielna walka od początku do końca była kontrolowana przez Chudeckiego, który uderzał kombinacjami ciosów z dużym nastawieniem na dół chcąc w ten sposób obniżyć szczelną gardę swojego rywala. Varga właściwie tylko się bronił, sporadycznie wyprowadzając jakieś ciosy. Michał w kolejnych rundach konsekwentnie punktował rywala, a w czwartej rundzie najpierw po lewym sierpowym, a następnie lewym prostym zamroczył Węgra. Ten jednak wyszedł do kolejnej rundy i nadal przyjmował silne ciosy Chudeckiego. 
Po sześciu rundach sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości przy werdykcie i jednogłośnie uznali Michała zwycięzcą punktując 60:54, 60:54 i 60:53. Było to kolejne zwycięstwo Chudeckiego w boksie zawodowym, a przed nim jeszcze w tym roku jedna walka. Jak mówił tuż po walce sam bokser, propozycje są dwie, albo w październiku walka na gali w Wieliczce, lub w listopadzie walka we Włoszech.

Podobne artykuły