Oborniczanie wystartowali w Gdyni

GDYNIA, OBORNIKI. O tym, że od kilku lat oborniczanie coraz chętniej amatorsko uprawiają sport, można się przekonać obserwując zapełnione biegaczami, kijkarzami, oraz rowerzystami ścieżki pieszo – rowerowe w Obornikach i wokół miasta. 

W ostatnim czasie, dużą popularnością zaczął się cieszyć także triathlon.  Jest to wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno: płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju sportowego. 10 sierpnia w Gdyni odbył się Herbalife Triathlon i wystartowało w nim aż czterech oborniczan:  Jarosław Troszczyński, Damian Kołodziej, Wojciech Konitz oraz Wojciech Osses. 
Śmiałkowie z Obornik pokonali 1,9 km w wodzie, 90 km rowerem i 21,1 km biegiem. Najszybciej na mecie zjawił się Jarosław Troszczyński z czasem 5:11:28,  kolejny był Damian Kołodziej z czasem 5:23:30. Wojciech Konitz, zawody ukończył poniżej szczęściu godzin i osiągnął czas 5:50:23. Z wynikiem 6:32:28 na metę dotarł Wojciech Osses. Wszyscy zawodnicy do zawodów przygotowywali się na terenie gminy Oborniki, korzystając ze ścieżek pieszo – rowerowych, oraz obiektów sportowych, takich jak chociażby pływalnia. 
 
 

Podobne artykuły