Cyganie okradli kolejny sklep, oszust nabierał naiwnych na wiadukcie

OCIESZYN. W poprzednim numerze pisaliśmy o kradzieżach w sklepach z pierwszej połowy sierpnia. Najpierw grupa Romów okradła sklepy spożywczy i odzieżowy na ul. Powstańców Wlkp w Obornikach. Okradziono także sklep spożywczy w Świerkówkach. Do podobnego zdarzenia doszło w Rogoźnie.

W ubiegłym tygodniu policja odnotowała dwa przestępstwa, których sprawcami byli Cyganie. Pierwsza miała miejsce w minioną środę w Ocieszynie. W godzinach popołudniowych grupa osób o ciemnej karnacji skóry weszła do sklepu spożywczego i zaczęła szczegółowo wypytywać sprzedawczynię o produkty. Gdy kobieta odpowiadał na liczne pytania, jeden z rzekomych klientów ukradł jej komórkę i kilka produktów spożywczych. Natychmiast zawiadomiono policję.
Właściciele sklepu przekazali śledczym nagrania z monitoringu, na których widać sprawców kradzieży. Na razie nie udało się zidentyfikować złodziei.
Dwa dni później na wiadukcie w Ocieszynie doszło do kolejnego incydentu z grupą Romów. Na środku wiaduktu czarnoskóry kierowca zatrzymał samochód na światłach awaryjnych. Gdy chętni do pomocy inni kierowcy zatrzymywali się i podchodzili do zatrzymanego pojazdu, jego kierowca oferował każdemu chętnemu zakup dewocjonaliów, które rzekomo miały być poświęcone przez samego papieża. 
Nie wiadomo ile osób nabrało się na promocyjną ofertę mężczyzny z ocieszyńskiego wiaduktu. Zniknął on jak kamfora w momencie, gdy dał się słyszeć sygnał policyjnego radiowozu. 
Policja apeluje za naszym pośrednictwem do właścicieli sklepów i sprzedawców o wzmożoną czujność w okresie wakacji. O wszelkich podejrzanych, nieznanych osobach w sklepach można natychmiast informować obornicką komendę. Sam widok policjanta może powstrzymać przestępcę przed kradzieżą. 

Podobne artykuły