Zwycięstwo na inaugurację sezonu w Obornikach

OBORNIKI. Aż pięć bramek zobaczyli kibice Sparty Oborniki na inaugurację sezonu 2013/2014, w którym to oborniczanie pokonali Świt Piotrowo 4:1. 

Nawet mało profesjonalne podejście gości, którzy spóźnili się aż 15 minut nie zdeprymowało podopiecznych Mariusz Drewicza, którzy wyszli na boisko z silną wolną zwycięstwa. Sparta dominowała od początku na placu gry, szczególnie pod względem szybkościowym i kondycyjnym. W 17 min.  oborniczanie objęli prowadzenie. Bejma tak wykonał rzut wolny z boku boiska z około 30 metrów, że zaskoczył młodego bramkarza gości i piłka wylądowała w siatce. Sparta nie poprzestała na tym i grała nadal bardzo aktywnie chcąc podwyższyć wynik spotkania. Szczególnie w drugiej linii bardzo sprawnie radzili sobie Bejma z Kaźmierczakiem. W 36 min. meczu debiutujący w Sparcie, oborniczanin Wicberger, zdecydował się na indywidualną akcję, po której dośrodkował piłkę wprost pod nogi Panowicza, który pewnym strzałem pokonał bramkarz Świtu. W 43 min. goście mieli najdogodniejszą sytuację w tym spotkaniu, żeby pokonać Wosickiego. Pomocnik Świtu wykonywał rzut wolny, po którym bramkarz Sparty dotknął piłką, a ta uderzywszy w poprzeczkę opuściła boisko. W 45 min. meczu, gdy obie drużyny szykowały się do przerwy, Bejma odebrał piłkę tuż przy linii bocznej boiska, fatalnie interweniującemu pomocnikowi z Piotrowa, a następnie dograł piłkę do Panowicza. Napastnik Sparty mając przed sobą pustą bramkę, nie miał innego wyjścia jako umieścić ją w siatce. 
Druga połowa to pełna kontrola gry ze strony oborniczan. W 52 min. drugą w tym spotkaniu bramkę, a czwartą dla Sparty zdobywa Bejma. Debiutujący także w składzie oborniczan Grabia przepuszcza piłkę do Panowicza, który dograł ją do Bejmy, a ten spokojnie pokonał bramkarza gości. 
W 70 min. goście zdobyli honorową bramkę. Po dośrodkowaniu w pole karne i pasywnej postawie środkowych obrońców, napastnik Świtu najwyżej wyskoczył do piłki i pokonał Wosickiego. 
Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Oborniczanie wygrali pierwszy mecz ligowy, będąc zespołem lepszym, mimo iż w ich składzie zagrało kilku młodych zawodników. Kolejny mecz Sparta rozegra w czwartek 15 sierpnia na wyjeździe z Zjednoczonymi Trzemeszno, a w  niedzielę 18 sierpnie podejmować będzie u siebie Czarnych Wróblewo.

Podobne artykuły