Kto będzie zbierał obornickie śmieci?

GMINA OBORNIKI. 7 sierpnia upłynął termin składania ofert na odbiór odpadów komunalnych z terenu Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”. 

Wpłynęło 10 ofert od podmiotów chcących obsługiwać od jednego do trzech z 22 sektorów, na jakie podzielono teren działania aglomeracji. 
Oborniki znalazły się z w sektorze XIII i wpłynęły dwie oferty na jego obsługę. Jedną z ofert złożyła spółka gminna, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. 
Nie wiadomo jeszcze, z kim PGKiM stanie w szranki a konkurencja jest wielka. Wśród tych, którzy chcą się zająć wywozem obornickich śmieci może być: First Recykling z Poznania, także poznańskie: Remondis Sanitech lub Vikom, który już gminne śmieci wywoził. Może to być ewentualnie F.B. Serwis lub AGORA z Warszawy, firma z odległego Wejherowa lub jeszcze odleglejsza Compania Espaniola de Servicios Publicos Auxiliares z hiszpańskiej Barcelony. Jak widać możliwości jest wiele, tyleż samo niewiadomych, a jedyną na razie pewną rzeczą jest to, że opłaty za wywóz śmieci zdecydowanie podrożały.

Podobne artykuły