Komunikator już działa

OBORNIKI. Dobrą wiadomością dla tych mieszkańców gminy, którym zależy na szybkiej komunikacji i pozyskiwaniu informacji o tym co się w gminie dzieje, jest uruchomienie komunikatora SIMS. 

Dzięki niemu będą mogli bardzo szybko dowiedzieć się o ważnym dla niego wydarzeniu, imprezie, spotkaniu. Z komunikatora dowie się, o nadciągających nad region burzach czy odłączeniach prądu lub wody. 
Aby korzystać z bezpłatnych systemów informacyjnych gminy Oborniki, wystarczy zarejestrować się za pomocą telefonu komórkowego lub od kilku dni również urządzeń mobilnych. Mieszkańcy gminy Oborniki zyskali nową możliwość otrzymywania powiadomień. Nie trzeba przy tym rezygnować z dotychczasowego powiadamiania tradycyjnymi smsami. 
Nowy komunikator rozszerzy zakres informowania o perspektywy, jakie daje nowa aplikacja, czyli możliwość dołączania do wiadomości zdjęć, filmów, czy plików audio i wzbogaci przepływ danych. 
– Ponadto komunikator umożliwi mieszkańcom odpowiadanie na wiadomości otrzymywane z gminy oraz powiadamianie urzędu na przykład o awariach – wyjaśnia rzecznik magistratu Krzysztof Nowacki. – Za pomocą systemów oborniczanie są informowani, np. o stanie dróg na terenie gminy, awariach, remontach, pogodzie, zbliżających się intensywnych opadach czy silnym wietrze, a także o ważnych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych, a przedsiębiorcy o przetargach.
Aby się zarejestrować należy wysłać sms pod nr 661 000 112, z wybranym kodem aktywującym. Kody są następujące. Serwis mieszkańcy gminy Tak.pob01, serwis wydarzenia sportowe i kulturalne Tak.pob01ws, serwis oświata i zdrowie Tak.pob01oz, serwis przetargi Tak.pob01p. 
Poza jednorazową opłatą za zgłoszenie do systemu wg obowiązującej taryfy operatora, osoby zarejestrowane w systemie nie będą ponosić żadnych kosztów.
Każdy w dowolnej chwili może zrezygnować z otrzymywania komunikatów. Wystarczy wysłać odpowiedni kod dezaktywujący. Aby korzystać z komunikatora SISMS wystarczą trzy proste kroki: pobrać za darmo aplikację za pomocą kodu QR lub poprzez stronę www.komunikator.sisms.pl, zarejestrować swój profil w komunikatorze SISMS, wyszukać w dostępnej liście komunikatora interesujący serwis informacyjny i zapisać się w nim.
 

Podobne artykuły