Wakacje w Kiszewku

KISZEWKO. Ponad dwadzieścioro dzieci z Kiszewka spotykało się codziennie w ramach wakacyjnej akcji letniej w świetlicy na wspólnych zajęciach. Czas dzieciarnia spędzała głownie na rysowaniu, śpiewaniu, konkursach i zabawach.

Na zaproszenie sołtys Katarzyny Tomaszewskiej, uczestników odwiedził policjant, dzielnicowy Ireneusz Marcinkowski. Z okazji obchodzonego święta policji na jego ręce najmłodsi złożyli  kwiaty, własnoręcznie wykonane rysunki oraz przekazali życzenia. Największym zainteresowaniem cieszył się radiowóz. Dzieci miały możliwość m.in. założenia kamizelki kuloodpornej, rozkucia kajdanek. Dowiedziały się także wiele o trudnej pracy stróżów prawa. 
Uczestnicy spotkań świetlicowych wzięli także udział w spotkaniu z ratownikiem WOPR Julią Tomaszewską, która przeprowadziła pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, a także przypomniała zasady bezpiecznego zachowania się i korzystania z akwenów. Tradycyjnie już, „wyjazdowe” zajęcia udało się spędzić na pływalni, tym razem w Suchym Lesie.

Podobne artykuły