Turniej drużyn sześcioosobowych

POŁAJEWO. W niedzielę na stadionie sportowym odbył się coroczny Turniej Piłki Nożnej drużyn 6-cio osobowych o Puchar Wójta Gminy Połajewo. Od lat turniej ten cieszy się wielką popularnością wśród piłkarzy i kibiców nie tylko z Połajewa. 

W tym roku znów pobity został rekord frekwencji na widowni, bo turniej przyciąga coraz więcej osób, niekoniecznie na co dzień związanych z piłką nożną. Organizatorem tzw. turnieju dzikich drużyn był jak co roku urząd gminy w Połajewie a koordynatorem turnieju Bartosz Peksa. 
W rozgrywkach wzięło udział 15 zespołów, głównie z Gminy Połajewo. Podzielone one zostały na trzy grupy, z których awans uzyskały dwie najlepsze drużyny. Na dwóch boiskach rozegrano łącznie 36 meczów. Rozgrywki sędziowali Rafał Pater i Daniel Opas. Po zaciętej rywalizacji z grupy I awansowały drużyny Kanonierzy oraz Marpol, z grupy II R.Z.S.W Śmieszkowo oraz Graż-Pol, z grupy III Alkoteam i Fantastyczna Szóstka. W półfinale Kanonierzy pokonali Graż-Pol 3:1, Fantastyczna Szóstka wygrała z R.Z.S.W Śmieszkowo 1:0, a Alkoteam pokonał Marpol 2:1. 
Do rozgrywki końcowej awansowaly trzy drużyny. W meczu finałowym drużyna Fantastyczna Szóstka Przegrała z Kanonierami 1:3. W kolejnym meczu zespół Alkoteam zwyciężył z Fantastyczną Szóstką 0:3, decydując tym samym o trzecim miejscu dla pokonanej drużyny. W ostatnim meczu widzowie mogli obejrzeć naprawdę zacięty bój o laur zwycięstwa. W efekcie emocjonującej gry drużyn Alkoteam i Kanonierzy, ci pierwsi pokonali rywali 4:3 i tym samym wywalczyli zwycięski puchar. 
Radości nie kryli zarówno zawodnicy, jak i duża rzesza fanów zespołu. Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk wójta Stanisława Pochyluka puchary oraz dyplomy. 

Podobne artykuły