Zwiedzili Warszawę

BOGDANOWO, WARSZAWA. W sobotę 20 lipca grupa mieszkańców z Bogdanowa i okolicy wybrała się na wycieczkę do stolicy. Pierwszym punktem programu zwiedzania było Muzeum Powstania Warszawskiego. Nikt nie żałował wizyty w tym miejscu, a wielu uznało blisko trzygodzinny pobyt za zbyt krótki. Zapewne wpływ na to mieli przewodnicy, którzy we wspaniały sposób przybliżyli zwiedzającym losy wielu powstańców i zdarzenia, które miały miejsce w 1944 r. Ogromne wrażenie wywarł także film „Miasto ruin”.

Po lekcji historii uczestnicy wycieczki zwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Tutaj już w znacznie innym klimacie poznawali tajemnice nauki.
Pomysłodawcą wyjazdu było Stowarzyszenie Bogdanowo – Zawsze Aktywni. To dopiero początek wojaży, bo jak stwierdził prezes Stowarzyszenia Łukasz Kasperski: – Planowane są na przyszły rok kolejne wycieczki m. in. do Trójmiasta, Krakowa i Berlina. Zainteresowanie wyjazdem do Warszawy było tak duże, że planujemy je powtórzyć, ale pewnie już w zmodernizowanej formie i być może jeszcze w tym roku.

Podobne artykuły