Poznań ma kurtyny, Oborniki ich nie stawiają

GMINA OBORNIKI.. Żar lejący się z nieba, temperatury sięgające powyżej 30 stopni Celsjusza oraz niebezpieczne promienie słoneczne. Meteorolodzy i lekarze przestrzegają przed upałami. Miniony tydzień był upalny a przyszły może być jeszcze cieplejszy. Według prognoz temperatura na początku sierpnia może osiągnąć nawet 40 stopni. 

Poznańscy urzędnicy już kilka tygodni temu wypowiedzieli wojnę skwarowi. Przedsiębiorstwo Aquanet zainstalowało na terenie Poznania kurtyny wodne. W stolicy gminy Oborniki podobnych urządzeń jednak nie widać. – Takie kurtyny wodne posiadają strażacy z OSP i świetnie się one sprawdziły podczas czerwcowego półmaratonu – usłyszeliśmy w obornickim magistracie. 
Jednak nie wszyscy biorą udział w maratonach a gorąco jest każdemu równo i taka kurtyna wodna dałaby nieco ulgi. Najmłodsi oborniczanie znajdują ją w fontannie na Rynku. Starszym to nie wypada. Co wobec tego mają robić w największe upały w mieście, skoro na pomoc ze strony władz próżno im czekać. Ratownicy medyczni radzą, aby osoby w starszym wieku lub obciążone chorobami unikały pełnego słońca, piły dużo niegazowanej wody i osłaniały głowy przed palącymi promieniami.
Kurtyn wodnych w Obornikach raczej nie będzie, bo władza ma klimatyzowane biura, więc jej upały nie dręczą. 

Podobne artykuły