Plac zabaw już jest, teraz pora na skate park

POŁAJEWO. Przy boisku stanął plac zabaw. Urządzenia do zabawy dla dzieci w różnym wieku zostały zamontowane z końcem minionego tygodnia. Teren pod plac zabaw został przygotowany staraniem wójta, który zadbał o wykopanie i wywiezienie ziemi tudzież wymianę podłoża na bezpieczny dla użytkowników placu piasek. Środki pieniężne na zakup i montaż zabawek pozyskało Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Gminy Połajewo z funduszu Programu Operacyjnego Ryby. 

Zaliczka wysokości ponad 86 tys. zł na realizację tego zadania wpłynęła na konto organizacji już w marcu. Suma obejmuje zakup pięciu urządzeń na plac zabaw i czterech do części, która przeznaczono na skate park. Montaż urządzeń nadzorowała osobiście prezes Stowarzyszenia Aleksandra Bielejewska. Wszystkie zabawki prezentują się bardzo estetycznie i mają solidną konstrukcję. Są przede wszystkim bezpieczne, mają wszelkie wymagane atesty a wykonawca dał na nie trzy lata gwarancji. 
W piątkowe przedpołudnie członkowie zarządu wraz z bliskimi zajęli się porządkowaniem terenu wokół placu, zwłaszcza części, która ma zostać obsadzona iglakami i roślinnością ozdobną. W pracach przygotowawczych pod zamontowanie urządzeń do skate parku pomagał pracownik interwencyjny skierowany przez urząd gminy. Należało oczyścić z narosłej trawy brzegi istniejącej płyty asfaltowej, która będzie idealnym podłożem do przejazdów dziecięcych rowerków czy deskorolek. Członkowie stowarzyszenia zabezpieczyli i oznaczyli plac zabaw na czas potrzebny do związania betonu, w którym zakotwiono wszystkie zabawki. Z początkiem nowego tygodnia ruszyły prace porządkowe na dalszej części dużego boiska. 
O tym, jak potrzebne było stworzenie takiego ogólno dostępnego miejsca dla małych dzieci i ich rodziców świadczy najlepiej frekwencja. Na placu zabaw od południa do późnego wieczora słuchać gwar dziecięcych zabaw i rozmów. Czasem trzeba czekać, by pobawić się na najbardziej obleganej karuzeli. W ramach dalszej rewitalizacji kompleksu sportowo-rekreacyjnego na barakach planowane jest zachowanie istniejącego zapasowego boiska do piłki nożnej oraz stworzenie siłowni na wolnym powietrzu. Ogrodzenie strefy placu zabaw obiecał wójt Pochyluk, bez którego pomocy oraz przychylności wielu działań nie udałoby się zrealizować. 
W połowie sierpnia zamontowane zostaną urządzenia do skate parku. Po zrealizowaniu zadania Stowarzyszenie planuje zorganizować rodzinny festyn, który będzie jednym z wielu działań służących integracji całych rodzin.            
 

Podobne artykuły