Otwarcie przychodni w Parkowie

PARKOWO. We wtorek 16 lipca w budynku wiejskiego ośrodka zdrowia odbyło się uroczyste otwarcie nowej przychodni lekarzy rodzinnych prowadzonej przez firmę „Omega Med” z Rogoźna. Firma ta, prowadząca od niedawna również przychodnię w Rogoźnie przy ul. Fabrycznej, objęła parkowski ośrodek po wycofaniu się poprzedniego podmiotu świadczącego usługi lekarzy rodzinnych. 

Na wstępie krótkiej uroczystości właściciel firmy, lekarz medycyny Marek Nowak serdecznie powitał przybyłych gości w osobach burmistrza Bogusława Janusa, dyrektor Zespołu Szkół Marii Cisowskiej, sołtys Justyny Bartol-Baszczyńskiej, miejscowego proboszcza ks. Jana Andrzejewskiego, a także pracowników przychodni. Dr Nowak poinformował, że przychodnia będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 8-13, a we wtorki i czwartki od 12 do 18, aby również osoby pracujące miały możliwość skorzystania z porady lekarza rodzinnego. Po poświęceniu obiektu przez ks. Andrzejewskiego, goście zostali oprowadzeni po świeżo wyremontowanych pomieszczeniach, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Parkowa i okolicznych wsi. 
Podziwiając widoczne efekty prac remontowych, sołtys Justyna Bartol-Baszczyńska obiecała przekazać obraz, który ozdobi jedną ze ścian przychodni, a dyrektor Maria Cisowska zapewniła, że podaruje zabawki, które będą umilały czas najmłodszym oczekującym na wizytę u lekarza. Do nowej przychodni działającej w budynku, w którym usługi medyczne są świadczone już od lat 70-tych, zapisała się do tej pory większość mieszkańców Parkowa i okolicznych miejscowości. Pracownicy firmy „Omega Med” mają nadzieję, że w najbliższym czasie dołączą do nich kolejni. Warto dodać, że oprócz przychodni lekarzy rodzinnych, w ośrodku zdrowia w Parkowie funkcjonuje również gabinet stomatologiczny oraz apteka.
 

Podobne artykuły