Kulturalne wakacje

POŁAJEWO. Jak miło i kreatywnie spędzić wakacje w Połajewie wiedzą uczestnicy półkolonii organizowanych przez miejscowy GOK. Letni wypoczynek dla dzieci pod nazwą Coolturalne wakacje codziennie przyciąga miłośników nowych wrażeń. W ramach organizacji czasu wolnego w czasie dni wolnych od szkoły dzieci biorą udział w zajęciach warsztatowych: plastycznych, muzycznych, teatralnych, sportowych, filmowych, komputerowych i bibliotecznych, jak również korzystają z bezpłatnego poczęstunku. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się także zajęcia na przyszkolnym Orliku, w tym zabawy z chustą animacyjną, gra w piłkę nożną oraz różnego rodzaju zabawy i gry ruchowe. W ramach Coolturalnych wakacji dzieci mają też możliwość cotygodniowych wyjazdów na basen do Czarnkowa czy do poznańskich kin, płacąc jedynie część kosztów wyjazdu. 
Na razie pogoda sprzyja basenowym szaleństwom i mali połajewianie odwiedzili czarnkowską pływalnię trzy razy. W tym tygodniu trójwymiarowy seans Minionki rozrabiają w Cinema City obejrzy 35 dzieci. Zajęcia prowadzi troje instruktorów z Gminnego Ośrodka Kultury i animatorka czasu wolnego na co dzień pracująca na Orliku. Osób zaangażowanych w koordynację wakacji jest oczywiście więcej. Malowanie w plenerze, zabawy z Tuwimem, wirtualne rozgrywki sportowe, zasady fair play, czy zabawa z teatr to tylko kilka z wielu tematów ciekawych zajęć oferowanych dzieciom przez prowadzących. 
O tym, jak wielkim powodzeniem cieszy się taka forma zajęć dla dzieci może przekonać się każdy, kto odwiedzi gościnne progi domu kultury w dzień powszedni przed godziną 11. Nawet rekordowa liczba 40 małych miłośników przygód na codziennych zajęciach nie przeraża opiekunów, dla których taka frekwencja jest miarą atrakcyjności zajęć. Do końca przygody z Cool wakacjami pozostały jeszcze dwa tygodnie i wiele pomysłów na wypełnienie dzieciom wakacyjnej nudy.    

Podobne artykuły