Ktoś nas roluje – wypowiedzmy posłuszeństwo

GMINA OBORNIKI. Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” realizuje kolejny etap wdrażania nowego systemu gospodarowania odpadami. Do wszystkich właścicieli nieruchomości, którzy złożyli deklarację o wysokości opłaty, zostaną przesłane pisma zawierające informację o numerze subkonta, na które należy wpłacić zadeklarowane kwoty oraz terminarz płatności. Listy zostaną wysłane pocztą do końca lipca.

Do mieszkańców, którzy w złożonej deklaracji podali swój adres mailowy i wyrazili zgodę na otrzymywanie informacji ZM GOAP, pisma zawierające dane o numerze subkonta i terminarzu płatności przesłane będą drogą internetową. Niestety, ale harmonogram płatności przewiduje, że do 15 sierpnia trzeba zapłacić za lipiec i sierpień i tak dalej przez rok cały. W ten sposób mieszkańcy gminy mają kredytować bogatą spółkę śmieciową.
Opracowując taki harmonogramu ktoś popróbuje oborniczan najnormalniej w świecie wyrolować. Jak można zapłacić za usługę jeszcze niewykonaną? Byłby to rodzaj przedpłaty bez gwarancji wykonania. Trudno się godzić na coś takiego i być może potrzebne jest obywatelskie nieposłuszeństwo, aby te zasady zmienić i nie pozwalać sobie na narzucanie mieszkańcom gminy woli monopolisty. 

Podobne artykuły