Trzech 20-letnich złodziei ujętych w policyjnej pułapce – byli odpowiedzialni za przerwy w dostawie prądu

OBJEZIERZE. W nocy z środy na czwartek trzech 20-letnich młodych mężczyzn podjechało samochodem pod linię wysokiego napięcia w Objezierzu. Z bagażnika wyciągnęli długie kije i z ich pomocą zaczęli ściągać kable. W momencie gdy chcieli je przeciąć z ciemnego zaułka wyjechał radiowóz. Mężczyźni w panice zaczęli uciekać, ale szybko zostali schwytani przez funkcjonariuszy policji. 

Okazało się, że 20-latkowie byli odpowiedzialni za kilkadziesiąt kradzieży kabli energetycznych w całej gminie i tym samym za ciągłe skoki napięcia i braki w dostawie prądu w ostatnim miesiącu. 
Do ujęcia złodziei doprowadzili policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej. Od kilku tygodni szukali sprawców kradzieży kabli. Akcja w Objezierzu była wcześniej zaplanowaną pułapką policyjną, której efektem było oddanie złodziei w ręce sprawiedliwości. 
Młodzi mężczyźni znali się od lat, uczęszczali razem do jednej ze szkół średnich w Obornikach. Każdy z nich mieszka w innej wsi, ale to w szkole stworzyli więzy przyjaźni, które zaowocowały we wspólnych nocnych kradzieżach. 
Straty których dopuścili się złodzieje są nadal podliczane. Wiadomo jednak, że na pewno wynoszą w granicach ponad 10 tys. zł. Całej trójce grozi teraz więzienie.

Podobne artykuły