Rogoźno połączone z Obornikami komunikacją międzygminną

ROGOŹNO, OBORNIKI.. W czwartek 1 sierpnia obornicka komunikacja obejmie także gminę Rogoźno. Autobusy dwóch nowych linii (31 i 32) będą jeździć na trasie Rogoźno – Oborniki i Oborniki – Rogoźno. Autobus linii 31 wyruszy w Rogoźnie z placu Karola Marcinkowskiego przez rondo Józefa Melzera, Rudę (motel), dworzec PKP, ulicę Garbacką i miejscowości: Garbatkę, Dziewczą Strugę, Parkowo (szkoła), Wełnę, Jaracz, Rożnowo i dotrze do Kowanówka. W Obornikach pojedzie trasą: dworzec PKP, urząd miejski, targowisko, Rynek i dworzec autobusowy. 

Autobusy będą kursować w dni robocze od godziny 6:15 do 19:07 oraz od godziny 11:00 do 20:35. Komunikacja międzygminna umożliwi m.in. od września dojazd na godzinę 8.00 uczniom do szkół w Obornikach i Objezierzu oraz powrót przed 16.00, a dorosłym załatwienie swoich spraw w starostwie, szpitalu, czy u lekarzy specjalistów oraz powrót w godzinach południowych. Nie zapomniano też o kursie w godzinach wieczornych.
Ceny biletów normalnych pomiędzy strefami na nowej trasie, będą takie same jak na pozostałych połączeniach i wyniosą odpowiednio do długości trasy 2, 3, 3.50 i 5 złotych.
Takie ceny ustalili rogoźnianom oborniczanie, choć nie odbyło się to bez protestu ze strony radnych opozycji. Ta uważała, że to rogoźnianie mają sami decydować o cenach biletów na terenie swej gminy. 
Jednak zdaniem urzędnika odpowiedzialnego za komunikację organizatorzy transportu publicznego, czyli oborniczanie, mają prawo do dyktowania cen i z niego korzystają. – Rogoźno weszło w system komunikacji obornickiej i to my będziemy o wszystkim decydować – oświadczył Andrzej Proniewicz podczas sesji rady miejskiej Obornik. 
Radna Renata Wąsowicz stwierdziła, że choć jest całym sercem za przedłużeniem komunikacji do Rogoźna, to warto dodać do porozumienia, że ceny biletów ustalono za zgodą rady Rogoźna. Andrzej Proniewicz postraszył ją wojewodą, który w jego ocenie mógłby nie zrozumieć, kto ustalił ceny biletów i całe porozumienie odrzucić. 
Wreszcie głos zabrał przybyły do Obornik Bogusław Janus, aby wyjaśnić: nasza gmina dopłaci a Oborniki będą organizatorem komunikacji. Nasza stówa wystarczy jedynie na trzy kursy do Rogoźna, choć szczegóły trzeba ustalić. Jednak rada Rogoźna nie może ustalać cen, bo nie jest organizatorem. Co uchwalicie to przyjmiemy. Dla nas jest istotne, aby w ramach naszych pieniędzy te trzy kursy utrzymać i to w określonych godzinach. Czy bilet tani czy drogi to pomijam, a proszę o to by komunikacja ruszyła.
Tak też się niebawem stanie. Już 1 sierpnia komunikacja ruszy łącząc Rogoźno z Obornikami.

Podobne artykuły