Alba Wrocław odbierze śmieci z Rogoźna

GMINA ROGOŹNO. Wrocławska firma śmieciowa Alba, która wygrała przetarg na odbiór śmieci z gminy Rogoźno, będzie niebawem realizować warunki umowy. Co prawda wykonujący dotąd wywóz śmieci Zakład Usług Komunalnych i Transportowych Henryka Siwińskiego nadal działa na terenie miasta i gminy, bo wiem właściciel firmy wniósł protest w sprawie wyniku przetargu. Jednak po analizie zastrzeżeń przez warszawski Urząd Zamówień Publicznych ów protest odrzucono. W nadchodzącym tygodniu burmistrz Bogusław Janus podpisze umowę z Albą i ta zacznie odbierać śmieci oraz wystawiać za to rachunki 

WPO ALBA S.A. była dotąd ściśle związana z Wrocławiem. To niekwestionowany lider gospodarki odpadami na Dolnym Śląsku. Prężnie działa i rozwija się tam od ponad 60 lat. Promuje selektywny odbiór odpadów wśród mieszkańców regionu oraz realizuje projekty związane z ochroną środowiska naturalnego.
WPO ALBA S.A. wchodzi w skład międzynarodowej Grupy ALBA, która zajmuje się usuwaniem i recyclingiem odpadów. Należy do nich m.in. proekologiczna sortownia odpadów komunalnych, która uruchomiona została w 2007 r. Obecnie jest to jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. 
Jak firma sprawdzi się na rogozińskim rynku, już niebawem ocenią mieszkańcy tej gminy. 

Podobne artykuły