Wizyta z szansą na inwestycje

OBORNIKI. Urząd miejski odwiedziła delegacja pionu operacyjnego Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, by z inicjatywy Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolskich zapoznać się z systemem obsługi inwestora oraz ofertami inwestycyjnymi z regionu gminy Oborniki. Wiceburmistrz Piotr Woszczyk przedstawił najlepsze lokalizacje dla ewentualnych inwestycji o charakterze gospodarczym.

Podczas spotkania wysłuchali tych propozycji: Monika Zdrojek – kierująca Wydziałem Współpracy Regionalnej Departamentu Rozwoju Regionalnego oraz Rafał Szymkowiak – starszy specjalista w tym wydziale. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia zasobów gminy pod kątem inwestycji oraz pozyskiwania środków zewnętrznych. Burmistrz Tomasz Szrama kontynuuje tak dobrze rozpoczęte przez poprzedniczkę pozyskiwanie środków zewnętrznych, co pozostawia gminę Oborniki nadal wśród liderów w tej dziedzinie. 
W spotkaniu uczestniczył również Łukasz Filipiak – dyrektor Biura Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. Warto dodać, iż wymienione tu komórki mają za zadanie obsługę inwestora. Oznacza to, iż dobra prezentacja gminy tym organizacjom posłuży w skierowaniu do Obornik kapitału, a co za tym idzie, ulokowaniu inwestycji gospodarczych stanowiących chociażby nowe miejsca pracy. 
Delegacji przedstawione zostały dwie lokalizacje: Bogdanowo – Ocieszyn oraz teren przy ulicy Łukowskiej. Największym zainteresowaniem wysłanników okazał się jednak teren Bogdanowo – Ocieszyn o powierzchni 145 hektarów. 
Należy dodać, iż teren ten posiada wszystkie cechy inwestycyjne, mowa tu przede wszystkim o infrastrukturze. Korzystnym jest bliskość torów kolejowych oraz drogi krajowej a także wygodne skomunikowanie z innymi drogami. Nie bez znaczenia dla potencjalnych inwestorów pozostaje zabezpieczenie nieźle przygotowanej kadry pracowniczej. 
Po rozmowach delegacja udała się wraz z Piotrem Woszczykiem i Tomaszem Misterskim na zwiedzanie Bogdanowa i Ocieszyna by zaznajomić gości z walorami tego terenu. 
Nazajutrz Piotr Woszczyk odebrał od dyrektora Łukasza Filipiaka maila z następującą informacją: pragnę serdecznie podziękować za przyjęcie delegacji PAlilZ w ostatni piątek. Prezentacja potencjału inwestycyjnego gminy oraz samej oferty przebiegła wyśmienicie. Wierzę, że nasi znamienici goście zapamiętali na długo walory regionu i będą oferty ochoczo przekazywać inwestorom. Moja w tym głowa, by im o tym przypominać. 
Jak ta wizyta i wymienione uprzejmości przełożą się na ewentualne inwestycje, trudno dziś wyrokować, ale dobrym jest, że takie spotkania w ogóle mają miejsce.

Podobne artykuły