Szpital w Miłowodach czeka nowe otwarcie

KOWANÓWKO. Szpital w Kowanówku położony przy ulicy Miłowody od lat świeci pustką. Jego opiekun, marszałek województwa postanowił sprzedać obiekt wraz z parkiem, ale mimo kolejnych obniżek ceny i upływu czasu kupca nie znalazł. 

Według pozyskanej przez nas nieoficjalnie informacji, postanowił zapobiec dalszej degradacji szybko starzejącego się budynku i przywrócić go do funkcji szpitala. Nie ma jeszcze dokładnych planów, co do kierunku leczenia, ale najprawdopodobniej będą tam przebywać pacjenci geriatryczni i z zaburzeniami psychicznymi. 
Powtórne otwarcie szpitala stworzyłoby wiele miejsc pracy. Osoby chore psychicznie oraz seniorzy z zaburzeniami starczymi znaleźliby kojące miejsce wśród starodrzewia z doskonałym dojazdem do Poznania czy Piły. Zabytkowy obiekt zyskałaby opiekę, więc taka decyzja byłaby zbawienną dla miłowodzkiej lecznicy. Starosta Adam Olejnik nie obawia się też konkurencji dla szpitala powiatowego w Obornikach, bo ani choroby psychiczne ani długoterminowa opieka paliatywna nie stanowią dlań problemu w pozyskiwaniu kontraktów, choć w tym ostatnim przypadku może nie tak do końca.

Podobne artykuły