Remont dachu liceum może spowodować późniejsze rozpoczęcie roku szkolnego

OBORNIKI, ROGOŹNO. Podczas wakacji trwają intensywne pracę nad przystosowaniem szkół do nowego roku szkolnego. Największe problemy ma  z tym obornickie starostwo. Powiat staje przed nieprzyjemnym faktem braku gotówki. Remonty są niezbędne w obornickim liceum i w budynku przy ul. II Armii Wojska Polskiego w Rogoźnie, który jest siedzibą szkoły Agrobiznesu i Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego. W obu budynkach kontrolę budowlane odkryły niedociągnięcia związane z dachami. Dziurawe, źle podtrzymywane i stwarzające niebezpieczeństwo dla uczniów – tak w skrócie można omówić wyniki kontroli. – Zawsze były problem z dodatkową wilgocią w szkole, grzyb na najwyższych piętrach pojawia się i znika – opowiadał nam jeden z nauczycieli. 

Starosta Adam Olejnik komentował dla nas sytuację tymi słowami: największym zadaniem, które nas czeka podczas najbliższych wakacji jest remont dachów szkół w Rogoźnie i Obornikach. Kontrole wykazały, że będziemy musieli dokonać tam esencjonalnych remontów, chociaż starosto nie narzeka na nadmiar pieniędzy. Będziemy zmuszeni dokonać potrzebnych napraw. Remont dachów nie jest jednak prostym zadaniem i nie wiadomo jeszcze jak dużą część będzie trzeba wymienić a jaką wyremontować. 
Dyrektor Renata Tomaszewska z Rogoźna spokojnie podchodzi do całej sprawy mówiąc: w tym tygodniu określimy kosztorys. Remont składać się będzie głównie z napraw punktowych. Dużo prac przeprowadziliśmy w latach ubiegłych. Na szczęście wymieniane będą również rynny na których tworzyły się sople. Powinniśmy zdążyć do początku roku szkolnego. 
Większy problem ma liceum w Obornikach, którego dach jest w gorszym stanie. Nie wykluczone, że może dojść nawet do wymiany znaczącej części dachu. Przy tak dużym przedsięwzięciu nie trudno o opóźnienia. Jeżeli prace zostaną przedłużone choćby o tydzień, uczniowie i nauczyciele, albo przedłużą sobie wakacje, albo zostaną wysłani do pomieszczeń zastępczych. Tych ostatnich jednak w przypadku liceum w Obornikach nie ma. Jednak zdaniem starosty Olejnika, nawet w przypadku konieczności przesunięcia początku roku szkolnego, gruntowny remont jest niezbędny,  

Podobne artykuły