Kontrolowali rogozińskie jeziora

ROGOŹNO. W minionym tygodniu patrol policji wodnej z Poznania wraz z członkami rogozińskiego WOPR-u prowadzili wspólne działania kontrolne na jeziorach rogozińskim i budziszewskim. –  Celem kontroli było wyłapanie tak zwanych dzikich plaż z nieodpowiedzialnymi plażowiczami, miejsca nielegalnych połowów i ogólna kontrola akwenu –  powiedział nam prezes WOPR Mariusz Szymański. 

Rogoźno wypadło celująco. Policjanci nie doszukali się żadnych naruszeń prawa. Jednym z powodów był deszcz padający bez przerwy na głowy policji, który zniechęcił rogoźnian do zabaw nad wodą. Następnym razem naruszający prawo nie muszą mieć tyle szczęścia a kolejna kontrola planowana jest już za miesiąc. 
Tego lata nie było na szczęście  jeszcze przypadków utonięć, ale przekazujemy też specjalny komunikat zastępcy powiatowego komendanta straży pożarnej Dariusza Szramy: naucz się pływać, a jeśli już umiesz – podnieś swoje umiejętności (zdobądź kartę pływacką lub żółty czepek). Nie skacz do nieznanej wody. Zawsze wcześniej sprawdzaj głębokość i dno zbiornika wodnego. Kiedy korzystasz ze sprzętu wodnego (łódek, kajaków, żaglówek), zawsze miej na sobie kapok – nawet jeśli dobrze pływasz. Nie przeceniaj swoich możliwości, nie daj się podpuszczać kolegom – możesz stracić siły i trudno Ci będzie wrócić do brzegu. Pamiętaj: stawy, glinianki, zbiorniki przeciwpożarowe, śluzy nie są miejscami do kąpieli. W rzekach bardzo częste są silne prądy i wiry.

Podobne artykuły