Z muzyką między ludzi

OBORNIKI. Koncert na targowisku był pierwszym z serii, którą można by nazwać – muzyka bliżej ludzi. Obornicka Orkiestra Dęta zagrała w miniony czwartek na płycie przed wejściem na targowisko, budząc tym ogromne zainteresowanie odwiedzających to miejsce oborniczan. 

Koncert trwał godzinę a muzycy postarali się o to, aby był nadzwyczaj udany, co potwierdziły relacje słuchaczy. Można było wysłuchać interesujących aranżacji znanych i lubianych przebojów muzyki rozrywkowej i filmowej. Dyrygujący orkiestrą Krzysztof Warguła obiecał, że tego rodzaju koncerty będą się odbywały w ciągu lata dość często i zawsze w miejscach skupiających duże grupy ludzi. 
– Nasz następny występ odbędzie się najprawdopodobniej w piątek na terenie Intermarche – powiedział pan Krzysztof. Pomysł takich koncertów wart jest ukłonu, bo zabiegani oborniczanie nie zawsze znajdą czas, by odwiedzić salę koncertową, więc dobrze jest, gdy muzykę rusza ku nim. 
Warto też dodać, że oborniccy muzycy występują własnym sumptem grając całkowicie gratis. Sam maestro Warguła jest wciąż w doskonałej formie i jak zdołaliśmy się dowiedzieć, niedawno nagrał płytę wraz z Hanną Banaszak, akompaniując piosenkarce na saksofonie.

Podobne artykuły