W Rogoźnie wszystko dobrze przygotowane – ze śmieciami nie powinno być problemu

ROGOŹNO. 1 lipca gmina Rogoźna wzięła na swoje barki wywóz śmieci. Wywóz posegregowanych śmieci jest tańszy o kilka złotych a straż miejska udostępnia każdemu chętnemu specjalne worki, które każdy mieszkaniec Rogoźna otrzyma za darmo. 

Według wprowadzonych norm wywóz śmieci w mieszkaniach spółdzielni mieszkaniowej odbywać się będzie nie rzadziej niż co dwa tygodnie. Ten sam harmonogram obowiązuje w domach jednorodzonych. W domach wielorodzinnych posiadających do 40 lokatorów, wywóz odbywać się będzie raz w tygodniu. Na wsiach w domach wielorodzinne posiadające do 150 lokatorów wywóz odbywać się będzie co dwa tygodnie; powyżej 150 mieszkańców, co tydzień. Odpady zbierane selektywnie będą odbierane raz w miesiącu z domów jednorodzinnych i dwa razy w miesiącu w domach wielorodzinnych. 
Segregacja śmieci odbywa się w trzech różnokolorowych workach: niebieski służy do segregacji artykułów papierowych, zielony do artykułów szklanych, żółty do tworzyw sztucznych. 
Burmistrz Bogusław Janus chwali sobie przygotowanie i wykonanie ustawy przez gminę mówiąc: oczywiście może dojść do potknięć ponieważ jest to nowy teren działania gminy. Wszytko jednak zapieliśmy na ostatni guzik i mamy nadzieję, że zostanie wykonane sprawnie i profesjonalnie. Mieszkańcy byli powiadamiani o zmianach i nowym sposobie segregacji a każda osoba, która miała jeszcze problem z zrozumieniem otrzymała pomoc w urzędzie. Przez najbliższy miesiąc wywózką śmieci zajmie się firma pana Siwińskiego z Rogoźna. Chociaż przetarg wygrała firma z Wrocławia, do momentu rozwiązania odwołania, które wypłynęło do urzędu, nie będzie ona wywoziła śmieci.
 

Podobne artykuły