Noc na rogozińskim Orliku

ROGOŹNO. 32 drużyny piłkarskie stanęły w szranki na Orliku w Rogoźnie biorąc udział w całonocnym turnieju. Zawodnicy przyjechali całej Wielkopolski, od Stęszewa za Poznaniem, przez Budzyń, Oborniki, Wągrowiec, Połajewo i większości wsi z gminy Rogoźno. 

Zawodnicy mieli od 18 lat do nawet 35 lat. Chyba najbardziej oryginalną nazwę miała drużyna z Rogoźna – Delta Szwadron Super Cool Komando Wilków Alfa. Unikatowe brzmienie nie pomogło jej wyjść z grupy, gdyż odpadła na samym początku zawodów. 
Turniej trwał prawie 12 godzin, od 17 wieczorem do 5 w nocy. Rozegrano dziesiątki meczy, każdy trwający 8 minut. 
– Organizujemy te zawody, by wyzwolić ducha sportu w Rogoźnie. To, że turniejem interesują się osoby z innych powiatów, mobilizuje nas do ciągłego organizowania tej nocnej imprezy – powiedział jeden z organizatorów i sędzia, burmistrz Krzysztof Ostrowski. 
Po wielu rozegranych meczach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze dwa miejsca zajęły rogozińskie drużyny Pomax i Cool Team. Na trzecim znalazła się drużyna z Połajewa o nazwie Absolwenci. O bezpieczeństwo w nocy zadbał opiekun Orlika pan Feliks, który również spisał się na medal.
 

Podobne artykuły