Modernizacja pływalni

OBORNIKI. Przy wykorzystaniu mniejszej frekwencji w sezonie letnim trwają w Obornickim Centrum Rekreacji prace związane z termomodernizacją budynku. Pierwszą odsłonę po modernizacji będzie można zobaczyć jesienią. Podczas pierwszego etapu modernizacji przebudowane zostaną wszystkie układy wentylacji wewnątrz budynku. Przy tej okazji zmianie ulegnie także wygląd holu przy szatniach oraz łazienek. Powstanie nowa przebieralnia dla osób niepełnosprawnych i szatnia rodzinna służąca kobietom z dziećmi.

Planowana jest przeróbka zjeżdżalni wodnej. Nowa zostanie ocieplona i unowocześniona, a dzięki zamontowanym w rurze multimediom będzie w niej nie tylko woda, ale też oświetlenie i dźwięk.
Dodatkowo z uwagi na zmieniony  układ wentylacji rozbudowana zostanie część zachodnia obiektu. W tym miejscu powstanie specjalna wanna hamownia, która będzie bezpiecznym zakończeniem jazdy w zjeżdżalni. Podczas kolejnych etapów modernizacji zostaną ocieplone ściany zewnętrzne i dachy budynku. Planuje się również wyposażyć obiekt w dodatkowe systemy do odzyskiwania ciepła, co zmniejszy koszty utrzymania pływalni. 
 

Podobne artykuły