Już od 1 sierpnia ruszy autobus relacji Oborniki-Rogoźno, przez Rudę, Garbatkę i Parkowo

POWIAT OBORNICKI.. –  Jestem bardzo zadowolony z planów nowej trasy i z dumą mogę powiedzieć, że ruszy od 1 sierpnia – powiedział nam burmistrz Rogoźna Bogusław Janus.

W miniony czwartek przejazd testowego autobusu przekonał wszystkich niedowiarków, że już niedługo plany staną się rzeczywistością. Próbny autobus sprawdzał czas przejazdu pomiędzy przystankami, by ustalić harmonogram. Wstępnie zostaliśmy poinformowani o godzinach przyjazdów i odjazdów oraz trasie nowego autobusu. 
Od sierpnia ruszą trzy kursy z Rogoźna do Obornik. Autobus wyjedzie z przystanku na placu K. Marcinkowskiego kierując się na Rudę. Po zabraniu pasażerów zawróci na rondzie i wróci do Rogoźna, by następnie pojechać trasą przez Garbatkę.  Mijając zjazd do Dziewczej Strugi autobus pojedzie do Parkowa, gdzie stanie  na przystanku przy szkole. Stamtąd ruszy prosto do Obornik, gdzie prawdopodobnie zatrzyma się na rynku. Wracając przejedzie tą samą trasę. 
Pierwszy kurs wyruszy z Rogoźna około godz. 6.30 wioząc dzieci do szkoły i ich rodziców do pracy. W Obornikach będzie około godz. 7.45. Przejazd w jedną stronę wraz z wszystkimi przystankami zabierze autobusowi ponad godzinę. Ten sam autobus wróci do Rogoźna około południa, potem pojedzie z powrotem do Obornik wykonując drugi kurs. Z Obornik wróci dopiero około godz. 16. Ostatni kurs z Rogoźna będzie około godz. 18, w Obornikach około godz. 19.10. Ten sam autobus wykona ostatni kurs z Obornik do Rogoźna około godz. 21. 
Podane przez nas godziny są planami roboczymi, ale jak nas poinformowały władze Rogoźna, nie oczekują one większych zmian przed uruchomieniem linii 1 lipca.
 

Podobne artykuły