Zalane ulice, domy i trzy wpadki drogowe – bilans opadów

POWIAT OBORNICKI. Kilkanaście wyjazdów straży pożarnej, zalane piwnice, drogi i posesje – między innymi w Rogoźnie, Obornikach, Ryczywole, Siernikach, Boguniewie, Lipie, Skrzetuszu czy Lulinie – oraz kilka poważnych wypadków drogowych. Tak wygląda bilans strat po czwartkowych deszczach. 

Najwięcej zalań zanotowano w Obornikach. Najbardziej ucierpiały firmy na Gołaszyńskiej i Szamotulskiej, w których place i drogi dojazdowe zostały zalane. 
Żywiołowi nie oparło się również Rogoźno. Najwięcej wody można było zobaczyć na  Dworcowej, gdzie przez ponad godzinę strażacy z OSP wypompowywali wodę w jednej z posesji. 
Z powodu złej pogody doszło również do trzech zdarzeń wypadków – w Ocieszynie, Popówku i w Pruścach. Ten ostatni było najpoważniejsze. Kierujący samochodem Opel Astra mieszkaniec Chodzieży zjechał na przeciwległy pas ruchu, najpierw uderzając w tył ciężarówki a następnie zderzając się czołowo z samochodem marki Ford Escort. 26-latek z Opla trafił do szpitala, gdzie również znaleźli się kierowca Forda wraz z pasażerem. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale obaj mają połamane nogi. 
Łącznie strażacy odnotowali 23 interwencje. Główna przyczyna działań straży pożarnej to nie tylko obfite opady ale również niewłaściwe utrzymanie studzienek kanalizacyjnych i rowów melioracyjnych. W niektórych przypadkach niedrożność cieków wodnych ma miejsce przy niedawno modernizowanych i przebudowywanych jezdniach i chodnikach.

Podobne artykuły