Pierwsze zawody w skokach konnych

GMINA POŁAJEWO. Przybychowo było gospodarzem odbywających się po raz pierwszy w gminie Połajewo zawodach towarzyskich w skokach konnych. Ta niezwykle interesująca impreza odbyła się w niedzielę 16 czerwca i od razu zyskała sobie wielkie grono fanów. Dopisała pogoda, nie zawiodła publika ciekawa nowej formy spędzania wolnego czasu. 

Bardzo efektownie prezentowały się konie biorące udział w zawodach, pochodzące niejednokrotnie z najlepszych wielkopolskich stajni. Zawodnicy dosiadający tych dostojnych zwierząt rywalizowali w trzech kategoriach jeździeckich, LL, L i P. Całość zawodów poprowadził niezwykle charyzmatyczny zawodowy sędzia, znawca i miłośnik koni oraz wieloletni trener jeździectwa Wojciech Ganowicz. Na profesjonalnym parkurze, wypożyczonym przez organizatorów od pana Jessy z Brzeźna, popisy umiejętności koni różnej maści i usposobienia prezentowały się imponująco. Sędzia na bieżąco komentował przebieg zawodów, doradzał również mniej doświadczonym jeźdźcom, jak prowadzić konia, by sprawnie pokonywać kolejne przeszkody. 
Taka forma komentarza sędziowskiego przypadła do gustu widowni, która mogła wiele dowiedzieć się na temat pięknego i modnego ostatnimi czasy sportu. Główny inicjator i organizator zawodów, prezes Powiatowego Koła Związku Hodowców Koni Wielkopolskich w Czarnkowie Zbigniew Szepczyński nie krył zadowolenia z przebiegu imprezy oraz liczby uczestników zmagań. Trud organizatorów przyniósł efekt. Na parkurze zaprezentowano kilkadziesiąt przejazdów, z których kilkanaście można śmiało zaliczyć do naprawdę profesjonalnych. W zawodach wzięło udział kilka klubów jeździeckich z Wielkopolski, jak również jeźdźcy niezrzeszeni, dosiadający zwierząt prywatnych właścicieli. Doskonale zaprezentowały się konie pochodzące z hodowli w Przybychowie. Dobrze wypadło zaplecze organizacyjne, dopięte dzięki współpracy kilku organizacji: Związku Hodowców Koni Wielkopolskich Urzędu Gminy w Połajewie, OSP Przybychowo, Gminnego Ośrodka Kultury w Połajewie, ale również osób prywatnych, miłośników i hodowców koni z regionu, miejscowej pani doktor oraz przede wszystkim dzięki wsparciu dużego grona sponsorów. Zadowolone z przebiegu imprezy były również dzieci, dla których przygotowano szereg dodatkowych atrakcji, czyli dmuchany zamek i kule wodne, przejazdy bryczką, czy oblegany również przez dorosłych bufet ze smakołykami. W przerwach pomiędzy kategoriami jeździeckimi można było usłyszeć połajewskich dudziarzy i zobaczyć taniec grupy BQL. 
Najlepszym zawodnikom w kolejnych konkurencjach wręczono, kolejno puchar sołtysa wsi Przybychowo, puchar przewodniczącego rady gminy oraz puchar wójta. Nagrody wręczali oczywiście fundatorzy. Najlepszych siedem koni w każdej kategorii zostało udekorowanych specjalną rozetą, czyli tzw. flo. Pięknie prezentowały się przejazdy finałowe w rytm Marsza Radeckiego. Imprezę można zaliczyć do niezwykle udanych, a prowadzący na pożegnanie zaprosili wszystkich na kolejną edycję zawodów za rok. Nie pozostaje nam nic innego jak przyklasnąć inicjatywnie i zaprosić naszych czytelników za rok do Przybychowa. 

Podobne artykuły