Operetka w plenerze

WARGOWO. W jakże pięknych okolicznościach przyrody odbył się staraniem Ireny Magdziarek kolejny koncert poznańskiego Teatru Muzycznego. W cyklu „Operetka w plenerze” artyści odwiedzili Wargowo, by zaśpiewać w aromacie róż i kwitnących akacji, pośród kwiatów, krzewów i przy wypełnionym po brzegi podwórcu zabytkowego domu kultury. 

Oprócz wargowian na widowni zasiedli też miłośnicy operetkowych arii z Obornik, gmin sąsiednich a nawet przybyli melomani znad morza aby posłuchać głosów wybitnych artystów sceny Teatru Muzycznego. Marcin Samolczyk zadbał o doskonałe nagłośnienie, a Henryk Wojtysiak o dokumentację zdjęciową. Przybyła też wielka przyjaciółka Operetki Poznańskiej Aleksandra Kamińska.
Koncert był o tyle wyjątkowy, że odbył się w wieczór wiankowy spinając jakby klamrą Dni Obornik i przenosząc ich zakończenie do Wargowa, na obrzeże starego parku z urokliwym pałacem Żółtowskich w tle. 
Organizujący koncert – sołtys Irena Magdziarek wraz z radą Sołecką, oraz kołem Gospodarnych Wargowianek zadbali, by blisko 200 osobowa widownia mogła w skupieniu wysłuchać bardziej lub mniej zaznanych utworów z operetkowej klasyki w wykonaniu najlepszych głosów i przepięknych dekoracjach. 

Podobne artykuły