Andżelika Zwolińska wciąż na czele stawki

ROŻNOWO. W mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach w Olsztynie na basenie 50 metrowym wystartowała utytułowana pływaczka z Rożnowa Andżelika Zwolińska. Płynąc na sześciu dystansach zajęła kolejno: 4 miejsce na 50 m po powierzchni, 5 miejsce na 100 m po powierzchni, 3 miejsce na 50 m oraz 100 m bi fins, 3 miejsce na 50 m oraz 100 m pod wodą. Zajęła też doskonałe 2 miejsce w sztafecie a do pierwszego miejsca zabrakło jej zaledwie 73 setne sekundy. Warto tu wyjaśnić, że dystans 50 m pod wodą płynie się na bezdechu a 100 m z butlą z tlenem. Andżelika Zwolińska trenuje w klubie Termy Maltańskie & Fregata Swimming Poznań pod okiem Elżbiety Krakowiak. Podczas Mistrzostw Polski klub zdobył 30 medali oraz ustanowił dwa rekordy Polski. Klub, a w tym także Andżelika szukają sponsorów, bo uprawiany przez nią sport jest bardzo kosztowny.

Pływaczki odwdzięczą się sponsorom doskonałymi wynikami i ich logiem na koszulkach oraz banerach. Tydzień po wspaniałym sukcesie Andżelika Zwolińska startowała V mistrzostwach Polski PTTK w długodystansowym pływaniu w płetwach. Płynęła w kategorii junior starszy dystans jednej mili morskiej w wodach Zatoki Gdańskiej. Woda miała zaledwie 18 stopni, więc płynęła w specjalnej piance. Do mety przypłynęła co prawda piąta, lecz pierwsza jako dziewczyna. Swym wynikiem pobiła nawet starsze od siebie seniorki. Na koniec warto zauważyć, że forma Andżeliki ciągle zwyżkuje i Ziemia Obornicka może być dumna z tak dzielnej zawodniczki.