Piąte miejsce w mistrzostwach Polski dla juniorów Sparty

KWIDZYN. Sukcesem bo tak można określić V miejsce  w finałach mistrzostw Polski juniorów młodszych, zakończyli rozgrywki podopieczni SKF Sparta Oborniki.  Turniej finałowy odbywał się od 12 do 17 maja w Kwidzynie. 

Sparta w grupie wylosowała zespoły Wisły II Płock, ASPR Zawadzkie i Zagłębie Lubin. Drugą grupę tworzyły MMTS Kwidzyn, Wisła Płock, MUKS Czarni Regimin i Padwa Zamość. 
Niestety, pierwsza odsłona finałów nie była szczęśliwa dla oborniczan. Przegrali trzy mecze w grupie i odpadli z walki o medale. Pokazali jednak charakter wygrywając mecz z trzecim zespołem drugiej grupy Czarnymi Regimin i mecz o piąte miejsce z ASPR Zawadzkie. 
Relację z przebiegu mistrzostw zdał trener Marek Arciszewski: duży sukces ale taki sam niedosyt. Jechaliśmy walczyć o medale MP. Mamy utalentowanych zawodników, którzy wykonali ogrom pracy w drodze do finału. Niestety źle weszliśmy w turniej  przegrywając wysoko pierwszy mecz z II Wisłą. Po przebiegu meczu, błędach własnych jakie popełniliśmy, niskiej skuteczności rzutowej wnioskuję że zawodnicy grali z ogromną presją, z którą nie poradziliśmy sobie tak dobrze jak przeciwnik. Sfera mentalna była najważniejszym czynnikiem porażki. Niestety, ten mecz zadecydował o kolejności drużyn i zajęło nam dwa dni żeby przypomnieć sobie, że naprawdę dobrze gramy w piłkę ręczną. W kolejnej rundzie było już znacznie lepiej, przewyższaliśmy rywali przygotowaniem fizycznym i przestaliśmy popełniać proste błędy. Jestem szczęśliwy, że mogliśmy oglądać naszych zawodników w mistrzostwach Polski, piąte miejsce uważam za sukces, bo przed nami kolejno MMTS Kwidzyn, Wisła I Płock, Zagłębie Lubin i Wisła II Płock czyli potentaci ligowych parkietów. Gratulacje i wielkie brawa dla naszych zawodników. 
W turnieju finałowym wystąpil: Michał Eitner, Patryk Sztuba, Hubert Narożny, Jan Surma, Szymon Ratajczak, Paweł Rybarczyk, Adrian Wosicki, Wojciech Zaczkiewicz, Filip Matuszak, Klaudiusz Goman,  Marek Szymkowiak, Patryk Gryziński, Konrad Steinke i Maciej Wiśniewski. Trenerzy: Marek Arciszewski, Przemysław Cebulski.

Podobne artykuły