Oborniki i Ryczywół wesprą powiat

POWIAT OBORNICKI. Gmina Oborniki najprawdopodobniej przekaże w roku przyszłym powiatowi obornickiemu wsparcie w kwocie półtora miliona złotych na sfinansowanie rozbudowy szpitala. Drugą ratą wsparcia ma być przekazanie rok później trzech milionów złotych. Warunkiem jest jednak uchwalenie tego wsparcia przez radę miejską. 

Burmistrz ma w niej większość, więc raczej takie wsparcie raczej zostanie uchwalone, choć nie do końca to pewne. Przedtem podczas sesji zostanie podana do publicznej wiadomości informacja o wynikach ankiety rozesłanej do oborniczan z pytaniem o zgodę na dofinansowanie powiatu. Jeżeli społeczeństwo nie poprze w większości zamiaru wsparcia, to nie będzie nad czym glosować. 
Nie musi się tym martwić wójt Ryczywołu. On społeczeństwa o nic nie pytał, a radni przegłosowali już wsparcie w kwocie 500 tysięcy. Zostanie ono przekazane powiatowi w dwóch ratach po 250 tysięcy.
Nadal nie ma decyzji, co do wsparcia powiatu przez Rogoźno. Burmistrz zadeklarował jedynie milion złotych, ale postawił warunek przekazania przez powiat Rogoźnu budynku dawnego sądu grodzkiego. Jak na razie nie ma w tej sprawie zgody.

Podobne artykuły