Oborniczanie sami mogą decydować

GMINA OBORNIKI. Jak już informowaliśmy, w Obornikach ruszył projekt Budżetu Obywatelskiego. Idea tego przedsięwzięcia zakłada, że to mieszkańcy współdecydują, na jaki cel przeznaczone zostaną ich podatki. Wskazują na to, co w ich ocenie jest najważniejsze do zrobienia.

Pierwszy etap projektu, który już się rozpoczął, był zbieraniem propozycji mieszkańców. Teraz w drodze głosowania wyłonione będą te przedsięwzięcia, które uzyskają większość i to one zostaną sfinansowane z kasy gminy. W związku z tym, że poczta zawaliła sprawę i wiele formularzy w ogóle nie trafiło do mieszkańców gminy, aktywny jest formularz elektroniczny. Za jego pomocą można zgłaszać swoje propozycje. Formularz znajduje się w specjalnej zakładce, w prawym górnym rogu oficjalnej strony urzędu miejskiego.
Ci obywatele, którym poczta dostarczyła ulotkę, mogą ją wypełnić i do końca maja wrzucić do urn, które ustawione są w urzędzie miejskim w Obornikach, starostwie, bibliotece publicznej oraz bibliotece pedagogicznej a także w markecie Intermarche i Milea (na osiedlu). Osobne miejsca zbierania ankiet będą znajdowały się na wsiach. O nich zadecydują sołtysi.
Po analizie merytorycznej przedstawionych propozycji (zarówno ankietowych jak i przesłanych w formie elektronicznej) zostaną wybrane te, na które mieszkańcy będą mogli oddać swój głos. Głosowanie potrwa do końca wakacji i już jesienią poznamy obywatelskie inwestycje, które zostaną wykonane w 2014 roku.
– Wierzę, że jeśli w przyszłym roku Budżet Obywatelski okaże się sukcesem, to na pewno będziemy kontynuować to przedsięwzięcie w następnych latach – oświadczył burmistrz.

Podobne artykuły