Zwycięstwo na zakończenie sezonu

OBORNIKI. Efektownie rozgrywki zakończyły piłkarki ręczne obornickiej Sparty, pokonując przed własna publicznością wyżej notowanego rywala z Kępna 37:21.

Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando spartanek, które w 17 minucie prowadziły już 10:1. – Taka sytuacja nie zdarza się na co dzień i nie przy tej klasie rywala – komentował dla naszej gazety podczas meczu trener Tomasz Konitz. – Pełny doping licznie zgromadzonych na trybunach oborniczan nie zaszkodził, ale to głównie świetne zgranie i kondycja zadecydowały o zwycięstwie Sparty. Cieszy mnie, że pod każdym względem przewyższaliśmy rywala. Mecz na pewno mógł się podobać, był prowadzony w szybkim tempie a narzucony przez nasz zespół styl gry zaowocował wysoką wygraną. Dziewczyny zagrały zespołowo i wzorowo i należą się im ogromne brawa – powiedział już po spotkaniu Konitz.
Rzeczywiście, słowa trenera w pełni odzwierciedlają wydarzenia na boisku. Po wypracowaniu wysokiej przewagi zespół Sparty nie odpuścił na krok i z minuty na minutę powiększał prowadzenie, doprowadzając ostatecznie do 16-bramkowej przewagi na koniec meczu. Po zakończeniu spotkania radości nie było końca. Licznie zgromadzona obornicka publiczność głośno okazywała radość a zawodniczki rzuciły się sobie w ramiona.
Jakie plany na następny sezon? – Sezon się zakończył  a czwarte miejsce jakie zajęliśmy trochę budzi niedosyt, szczególnie po tym jak zaprezentowały się dzisiaj dziewczyny. Mam nadzieję, że w nowym sezonie takich meczy rozegramy więcej i zajmiemy wyższą lokatę – opowiadał nam Konitz.
Bramki: Celka 7, Gładecka 7, Cieśla 4, Walkowiak 4, Wasiak 4, Nowak 4, Linkowska 3, Niedzielska 2, Filoda 2.