Wybory sołtysa w Kowalewku

KOWALEWKO. Sołtys Kowalewka, Wojciech Partyka jest człowiekiem energicznym, pracowitym i aktywnym. Ilekroć się czegoś podjął, robił to solidnie. 

Tak jak każdy człowiek prędzej lub później, tak i on doszedł w swym życiu do momentu, gdy trzeba było dokonać wyboru. Albo społecznikostwo albo to, co chyba najważniejsze – zdrowie i rodzina. 
– Myślałem żeby dotrwać do końca kadencji, ale nie potrafiłbym pracować dla wsi na pół gwizdka. Długo zastanawiałem się nad tą trudną decyzją, wreszcie z bólem serca postanowiłem ustąpić już teraz – zwierzył się naszej redakcji. 
Wojciech Partyka ma prawo być dumny ze swoich dokonań. Nie tylko zrobił wiele dla wsi, ale co ważne, potrafił zebrać wokół siebie grupę osób jemu podobnych gotowych do działania na rzecz swej społeczności. Kowalewko zyskało boisko, świetlicę i wiele innych potrzebnych udogodnień. W tym, że mieszkańcy Kowalewka chętnie biorą udział w przeróżnych imprezach, jest także jakaś zasługa pana Wojciecha.
W związku z decyzją o ustąpieniu miejsca następcy, we wtorek 21 maja wieś dokona wyboru nowego gospodarza. Ktokolwiek nim zostanie, będzie musiał się liczyć z poprzeczką wysoko podniesioną przez poprzednika. 

Podobne artykuły