Turniej Sudoku rozstrzygnięty

OBORNIKI. W sobotę w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 4, pod patronatem burmistrza Tomasza Szramy, odbył się czwarty Otwarty Turniej Sudoku. O godzinie  dziewiątej blisko osiemdziesięciu uczestników w trzech kategoriach  wiekowych  przystąpiło do rozwiązywania kwadratów. 

Pięć zadań  z kategorii  łatwe w grupie wiekowej do lat 13 i  do lat 16 okazało się  małą przeszkodą i większość uczestników pokonała je bez trudu w zaskakująco szybkim tempie. Przeszkodę zaczęły stanowić kolejne sudoku z kategorii trudne. Dla dorosłych uczestników konkursu pierwsze trzy łamigłówki były łatwe ale kolejne stanowiły coraz większe wyzwanie. 
W przerwie wszyscy uczestnicy turnieju, tradycyjnie już, zostali zaproszeni na lody. Po tym miłym poczęstunku w oczekiwaniu na wyniki uczestnicy wzięli udział w warsztatach matematycznych. Jak co roku nie zawiodła Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, której przedstawicielki Karolina Górska i Kamila Deskur przeprowadziły warsztaty z gier matematycznych, które cieszyły się dużym powodzeniem. Pełne radości i rywalizacji okazały się również zajęcia  Agaty Meler, która wsparła organizatorów konkursu również licznymi nagrodami. Po raz pierwszy w tym roku zaproponowano uczestnikom turnieju udział w zajęciach decoupage, które prowadziła Magda Pilarska-Kasperek. Jak się dowiedzieliśmy, od bardzo licznej grupy uczestników tych warsztatów, większość wykonanych prac uczniowie zamierzają sprezentować mamom w  dniu ich święta. Najmłodszą prowadzącą warsztaty była uczennica klasy VIc Anna Kos, która zaproponowała wykonanie latającego ptaka metodą orgiami. 
Pierwszy raz w czteroletniej historii turnieju przeprowadzono dogrywkę między potencjalnymi wicemistrzami w kategorii do lat  13,  Wiktorią Wrembel i Michałem Łopatką. Z tej walki o „rzut na taśmę” zwycięsko wyszła Wiktoria, zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Sudoku do lat trzynastu. Laur pierwszeństwa w tej kategorii  a tym samym tytuł Mistrza przypadł Kacprowi Kolendo. 
Mistrzem Sudoku do lat 16 został Paweł Tomczak, Wicemistrzem Katarzyna Morańska, a trzecie miejsce zajęła Roksana Stroińska. W grupie powyżej lat szesnastu, jak co roku, do boju przystąpili nie tylko licealiści ale i rodzice młodszych uczestników turnieju. Walka była bardzo wyrównana. Mistrzem została Dagmara Jarmuż, Wicemistrzynią Anna Kryskowiak a trzecie miejsce zajęła Ewelina Matelska. 
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani pięknymi dyplomami  i nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta a dodatkowo wyposażeni w teczki Helen Doron ufundowane przez Centrum Edukacji Ace Expert  z Obornik, w którym  dzieci  mogą uczyć się języka angielskiego właśnie tą metodą. 

Podobne artykuły