Sparta remisuje z Mieszkiem

OBORNIKI. Nie udało się piłkarzom Sparty pokonać w sobotnim pojedynku drużynę Mieszka Gniezno i podobnie jak w jesiennym meczu, spotkanie zakończyło się remisem 1:1, który nie satysfakcjonował żadnej z drużyn. 

Oborniczanie po raz kolejny nie mogli zagrać w pełnym składzie, bowiem nadal z powodu choroby nieobecni byli Brazua, Bukowski, oraz Radziwołek, który podczas treningu nabawił się kontuzji. W 9 min. meczu po pierwszej szybkiej kontrze, Muszyński minął kilku zawodników, jednak jego strzał z 20 metrów był niecelny. W 25 min meczu po rzucie wolnym, Prybiński dośrodkował piłkę w pole karne, jednak strzał Maciejewskiego został zablokowany. W 45 min. na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy, Sparta objęła prowadzenie. Tym razem rzut wolny w okolicach pola karnego wykonywał Kaźmierczak. Dośrodkowanie młodego wychowanka Sparty było na tyle precyzyjne, że Muszyński tylko przedłużył lot piłki, która zatrzepotała w siatce bramki drużyny z Gniezna. 
Drugą połowę odważniej rozpoczęli goście, którzy chcieli jak najszybciej wyrównać.  Okazja nadarzyła się w 51 min. meczu, kiedy to sędzia główny podyktował rzut wolny za zagranie ręką leżącego na boisku zawodnika Sparty. Do piłki podszedł były zawodnik Sparty Łukasz Mokrzycki, który tak precyzyjnie uderzył piłkę, że ta wpadła w samo okno bramki Wosickiego.
 Po utracie bramki piłkarze Sparty starali się ponownie objąć prowadzenie, jednak nie potrafili dłużej przytrzymać piłki i przygotować składnej akcji mogącej zakończyć się bramką. W 56 min. meczu na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Cyranek, jednak bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. W 73 min. najdogodniejszą sytuację na zdobycie bramki dającej zwycięstwo miał Panowicz. Po dośrodkowaniu z boku boiska przez Bejmę Panowicz uderzył piłkę w powietrzu piętą, a ta odbiła się od poprzeczki, lecz nie wpadła do bramki Mieszka. 
Do końca spotkania oba zespoły próbowały zdobyć bramkę dającą zwycięstwo i trzy punkty, jednak sztuka ta nie udała się żadnemu z zespołów. Kolejne dwa spotkania ligowe oborniczanie rozegrają na wyjeździe 19 maja zmierzą się z 1920 Mosina, a 25 maja z Wartą Międzychód. 

Podobne artykuły