Zwycięstwo Wełny

ROGOŹNO. W sobotnie popołudnie piłkarze Wełny rozgrywali swój kolejny mecz ligowy, tym razem na własnym boisku, a rywalem rogoźnian była Lechita Kłecko, która przed meczem zajmowała szóste miejsce w tabeli IV ligi z dorobkiem 25 punktów.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków gospodarzy, którzy szybko chcieli zdobyć bramkę otwarającą wynik. Piłkarze Wełny stwarzali dogodne sytuacje podbramkowe, ale zabrakło zimnej krwi w polu karnym przeciwnika. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to ataki obu drużyn. ale do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy.
Druga połowa to kolejne odważne ataki rogoźnian, którzy kontrolowali przebieg spotkania i dążyli do zdobycia bramki. W 60 min. Wełna przeprowadza szybką akcję lewą stroną boiska, pięknym dośrodkowaniem popisuje się Radosław Lamch a Krzysztof Cieciura zdobywa bramkę.
Po bramce Wełna ruszyła do kolejnych ataków, ale brakowało im wykończenia w polu karnym przeciwnika. Drużyna gości groźnie kontratakowała, ale były one również nieskuteczne. Wełna zwyciężyła 1:0. – Cztery mecze już wygraliśmy, jeden zremisowaliśmy. Widać, że nasz nowy skład i metody treningowe się sprawdzają. Graliśmy bez dwóch naszych czołowych zawodników, ale chłopaki sobie poradziły. W tej chwili mamy najmłodszą drużynę w całej lidze, średnia wieku poniżej 20 lat. Najwyraźniej nowe siły i młoda krew, przysparza przeciwników o białą gorączkę – powiedział nam Wełny Mirosław Pokorzyński.