Tarnovia za silna dla Sparty

TARNOWO PODGÓRNE, OBORNIKI.  W sobotę piłkarze Sparty Oborniki ulegli na wyjeździe Tarnovii Tarnowo Podgórne 2:0. Rywal oborniczan to doświadczona drużyna, która od kilku lat plasuje się w czołówce IV ligi. Sparta do sobotniego meczu przystąpiła bez kilku podstawowych zawodników, bowiem z kontuzjami zmagają się Brauza, Bukowski i Cyranek, dodatkowo w przerwie z powodu urazu boisku musiał opuścić Szyszka.

Mecz bardzo odważnie rozpoczęli gospodarze, którzy od razu rzucili się do ataku. Oborniczanie bronili się bardzo mądrze i starali się wyprowadzać kontry. Niestety słabo w tym spotkaniu funkcjonowały skrzydła i większość akcji Sparty kończyła się na obrońcach Tarnovii. Najdogodniejszą sytuację miała Maciejewski, jednak mimo dobrego wyprowadzenia piłki, nie potrafił celnie jej dograć.  W 43 min. meczu gospodarze objęli prowadzenie. Po szybkiej kontrze z boku boiska i spóźnionej interwencji bocznego obrońcy, piłka wgrana została w pole karne za plecy środkowych obrońców. Znajdujący się tuż przed Wosickim napastnik z Tarnowa pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
Druga połowa rozpoczęła się także od ataków gospodarzy. W 57 min. meczu Tarnovia uderzyła po raz drugi. Niezdecydowanie zawodników Sparty wykorzystali gospodarze zagrywając piłkę w pole karne gdzie napastnik nie miał żadnych problemów z pokonaniem Wosickiego. Sparta tego dnia nie miała pomysłu na dobrze zorganizowaną drużynę z Tarnowa. Oborniczanie swoich szans szukali w stałych fragmentach gry. Niestety rzuty wolne z 71, 80 i 90 minutach zakończyły się niepowodzeniem.
Sparta przegrała grając gorzej niż w ostatnim spotkaniu, szczególnie pod względem taktycznym. Miejmy nadzieję, że w następną sobotę oborniczanie przełamią serię dwóch porażek z rzędu.