Sparta w finale mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłkę ręczną

OBORNIKI. Młodzi szczypiorniści Sparty po wygraniu półfinałów mistrzostw Polski w Mielcu na stałe wpisują się do historii obornickiej piłki ręcznej.  Awans do finałowej ósemki zespołów w Polsce to duże osiągnięcie podopiecznych Marka Arciszewskiego i Przemysława Cebulskiego. 

Na Podkarpaciu Sparta wygrała z Padwą Zamość 31:29, z Anilaną Łódź 28:26 oraz przegrała z gospodarzami 39:35. Dzięki dwóm zwycięstwom Oborniki zapewniły sobie pierwsze miejsce w półfinale i awans do upragnionego finału. 
Relację z odległego Mielca zdał trener Marek Arciszewski: obydwa wygrane mecze to koncertowa gra całego zespołu w pierwszych połowach. Do szatni na przerwę schodziliśmy ze znaczą przewagą bramkową. Niestety zapomnieliśmy, że mecze trwają 60 min i dowieźć zwycięstwa do końca było niezwykle trudno. Ostatni mecz przegraliśmy z gospodarzem, wynik meczu nie miał już wpływu na tabelę końcową stąd brak odpowiedniej koncentracji i w efekcie porażka. Do finału dwa tygodnie, teraz jest czas na analizę i wyciąganie odpowiednich wniosków. Co do zawodników to na pewno na brawa zasługują wszyscy, królem strzelców półfinału podobnie jak ćwierćfinału został Michał Eitner. Uwagi nie umknęła również perfekcyjna gra w obronie Patryka Sztuby, który wyeliminował z gry najlepszego zawodnika Anilany Łódź, reprezentanta Polski Michała Wypycha. 
Awans wywalczyli: Michał Eitner, Patryk Sztuba, Hubert Narożny, Szymon Ratajczak, Paweł Rybarczyk, Jan Surma, Adrian Wosicki, Wojciech Zaczkiewicz, Klaudiusz Goman, Filip Matuszak, Patryk Gryziński, Maciej Wiśniewski, Marek Szymkowiak i Konrad Steinke. 
Finały odbędą się od 13 do 18 maja. Oborniki będą się starał o organizację tego sportowego święta. Wiemy już, że Sparta zagra w finale z Zagłębiem Lubin, ASPR Zawadzkie i Wisłą II Płock. 

Podobne artykuły