Młynkowo pierwsze, Połajewo drugie

GMINA POŁAJEWO. Reprezentacja gimnazjum w Młynkowie zdobyła pierwsze miejsce podczas powiatowych eliminacji do XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W odbywającym się 22 kwietnia turnieju wzięło udział osiem trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych i pięć z gimnazjów. Pierwszą częścią konkursu był złożony z 25 pytań test wiedzy dotyczący przepisów ruchu drogowego. 

Po części teoretycznej uczniowie przenieśli się do Parku Staszica, gdzie mogli zaprezentować swoje umiejętności jazdy rowerem po torze przeszkód oraz miasteczku ruchu drogowego. W młodszej kategorii wiekowej, podobnie jak w ubiegłym roku, najlepszy okazał się zespół z SP w Czarnkowie, na kolejnych miejscach znalazły się reprezentacje Połajewa i Krzyża Wlkp. Wśród gimnazjalistów najwięcej punktów zdobyło Młynkowo, a na podium znalazły się także Czarnków i Drawsko. 
Zwycięzcy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 24 maja we Wrześni. Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Stowarzyszenie "Bezpieczny Powiat", Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego oraz WORD w Pile. Organizatorami konkursu byli funkcjonariusze drogówki Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. 

Podobne artykuły