Krytyka wydziału komunikacji raczej niesłuszna

ROGOŹNO. Sołtys Garbatki a zarazem przedsiębiorca z branży motoryzacyjnej pytał starostę Olejnika podczas sesji rady miejskiej Rogoźna, czy jest on świadom jak długo czeka się na wydanie prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego? Załatwienie rejestracji sięga jego zdaniem – nawet trzech godzin a w poniedziałek lepiej tam nie chodzić.  

Adam Olejnik stwierdził: w tym pytaniu jest wiele nieprawdy. Stanowisk jest cztery. Powiat liczy 59 tysięcy, ale trzeba wiedzieć, że w powiecie rejestruje się pojazdy lawinowo i jest to rekord. Są nieprawidłowości, ale nie ode mnie zależy, że wszyscy przychodzą w poniedziałki albo przed weekendami. Jednak trzy godziny w kolejce to niby dużo, ale na poczcie czeka się dłużej. Na koniec obiecał, że coś poprawi. 
Sprawdziliśmy jak się rzecz ma cała do rzeczywistości. Rejestrując samochód marki Volvo zakupiony w innym województwie spędziliśmy na korytarzu 6 minut i przez ladą kolejne 8 minut. 14 minut na przerejestrowanie samochodu nie jest szczególnie dotkliwym przeżyciem. Trzeba dodać, że mieliśmy przy sobie komplet dokumentów, tablice rejestracyjne i skorzystaliśmy z cennych uwag pani Doroty, która z wielką życzliwością dba w holu o to, by każdy obywatel uzyskał potrzebne mu informacje. 
Być może inni petenci musieli spędzić w kolejce więcej czasu niż my, ale trudno jest zarzucić wydziałowi komunikacji jakąkolwiek opieszałość. 

Podobne artykuły