Kolej na rozmiękczanie opozycji

OBORNIKI. Akcja nakłonienia gmin do wsparcia rozbudowy szpitala powiatowego wciąż trwa i na obecnym etapie polega na rozmiękczaniu najtwardszych oponentów. Niedadno pisaliśmy o rozmiękczaniu burmistrza Rogoźna przez czynniki powiatowe a nawet wojewódzką Solidarność. 

W Obornikach radni koalicji rządzącej PO-PiS-SLD nie powinni oponować, bo są bardzo zdyscyplinowani. Gorzej z nieprzewidywalną opozycją SiG-PSL, bo trudno ją podporządkować. Nic więc w tym dziwnego, że główny rozgrywający sekretarz Piotr Sitek zawezwał na długą rozmowę prezesa Stowarzyszonych i Gospodarnych Piotra Desparaka, by go nakłonić i w razie potrzeby choć nieco rozmiękczyć. SiG dysponuje w radzie miejskiej Obornik, poprzez koalicję z PSL, siedmioma głosami, co nie pozostaje bez znaczenia. 
Nie udało nam się dowiedzieć, jakie stanowisko ma SiG, bo pan Piotr milczy jak zaklęty. Zapewne sam nie podjął żadnej decyzji zostawiając to raczej radnym klubu, którzy jak dotąd byli przeciwni wspieraniu powiatu przez gminę Oborniki. 

Podobne artykuły