Taneczna reprezentacja na międzynarodowym dniu tańca

POŁAJEWO. Jak co roku Ujski Dom Kultury był organizatorem Międzynarodowego Dnia Tańca. Od kilku lat w tej organizowanej z dużym rozmachem imprezie tanecznej bierze udział reprezentacja z Połajewa. Grupa taneczna BQL działająca w Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie pod kierunkiem instruktorki ze Skoków Marietty Kiszki zaprezentowała się podczas przeglądu w dwóch tańcach i dwóch nowych stylizacjach. 

W pierwszym tańcu, przynależnym do kategorii free style siedmioosobowa grupa tancerek wystąpiła w czarnych koszulkach z zabawnymi emotikonami oraz spodniach w modnych barwach i z obniżonym krokiem. W pierwszej części tańca, będącej nawiązaniem do środowiska gangsterskiego, dziewczynki miały na głowie kominiarki. W części drugiej tańczyły już bez czapek, bardziej dziewczęco i lekko. Druga prezentacja utrzymana była w konwencji modern jazzu. Opowieść o sporach i podziałach między ludźmi podkreślona była barwami strojów – bielą i czernią. 
Obie odsłony grupy BQL spodobały się ujskiej publice, która nagrodziły podopieczne pani Marietty gromkimi brawami. W każdy nowy sezon taneczny grupa GOK-u wchodzi z nowymi stylizacjami i ciekawymi układami tanecznymi. Instruktorka przykłada dużą wagę do scenicznych kostiumów, bo obok tańca to najważniejsza cześć prezentacji. Taka częsta zmiana strojów jest możliwa dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury, który w znacznej części finansuje zakup tanecznej garderoby dla swoich podopiecznych. Dużą rolę odgrywają też rodzice., bez których pomocy i życzliwości działalność tego typu grup byłoby bardzo ciężko prowadzić na takim poziomie.  

Podobne artykuły